Paykwik Geçen Siteler

Paykwik Geçen Siteler

Ön ödemeli tek kullanımlık bir elektronik kart sistemi olan Paykwik, ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun temel sebebi de, hangi siteden alışveriş yapılıyor olunursa olsun, dolandırılma ihtimalinizin olmamasıdır. Çünkü kartın bilgileri sizin bankanız ile ilişkili değildir. O yüzden bilgilerinizin çalınması ya da paranızın gasp edilmesi durumları da olmamaktadır. Tabi Paykwik kullanılan bir takım alışveriş siteleri de merak edilebilmektedir. Bununla alakalı bir sınır olmamakla beraber, sürekli güncellenen ve yeni anlaşmalar ile bu elektronik kartın eklendiği siteler de bulunmaktadır.

Paykwik Kartını Hangi Sitelerde Kullanabiliyorum?

Çeşitli alışveriş sitelerinde, ürün ve hizmet satışları olan sitelerde, oyunlar üzerinde kurulu olan siteler ve daha faza alanlarda kartın kullanımı mümkündür. Temel olarak Paykwik şirketinin çeşitli sitelerle anlaşmaya varması, kullanım alanını internet aleminde çok daha fazla yapmaktadır. Bu sayede ne kadar fazla sitede kullanılabilir olursa, sizin de yapacağınız ödemelerinde her daim güvende olmasını sağlayacaktır.Günümüzde çok yaygın bir şekilde bu ön ödemeli kart sistemi kullanılmaktadır.

Paykwik Kartıyla Her Yere Aynı Şekilde Ödeme Yapabilir miyim?

Tüm sitelerdeki ödeme uygulaması Paykwik adına aynıdır. Yani her birinde ödeme yaparken, sizde bulunan kartın bilgilerini kullanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı bilgileri girmenize ya da işlem metotları uygulamanıza gerek yoktur. 16 hanelik kodu, 4 hanelik güvenlik kodu ve son kullanma tarihi bilgileri ile ödeyeceğiniz tutar, ödeme sayfasında tek girmeniz gereken bilgiler olarak karşınıza çıkacaktır. Bunların üzerinde farklı bir işlem yapılmasına ya da takip edilmesine de gerek yoktur.

Bilgileriminim Bir Alışveriş Sitesi Tarafından Çalınma İhtimali Hiç mi Yok?

Bilgileriniz çalınmaz. Çünkü Paykwik kartınıza tanımlı bir kişisel bilgi verisi, banka verileri ya da kredi kartı detayları yoktur. O yüzden kartın tercih edilme sebebi de gizlilik içerisinde ödemelerinizi yapabilme fırsatını sağlamaktır. Bu Paykwik kartına sahip olan her kullanıcı için geçerli bir durumdur.Anlıyacağınız kesinlikle sonsuz güvenlikte bir kart sistemidir.

Bir Alışveriş Sitesinde Ne Kadarlık Harcama Yapabilirim?

Kartın limiti ne kadar ise o kadar alışveriş yapma imkanı vardır. Örneğin size 500€ var ve siz 100€ alışveriş yaptınız. Bunun 100€’sunu harcadığınızda kartınızda 400€ kalır. Yani kartın bedeli kadar ödeme yapılır ve eksiye düşme durumu da yoktur.Buda sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır.